دستگاه MRI :

MRI روش تصوير برداري پزشكي پيشرفته اي است كه توسط آن مي توان از كليه بافتهاي حياتي بدن به خصوص سيستم عصبي مركزي ، مغز و نخاع ، قفسه سينه ، احشاء شكم و لگن ، استخوان ها و مفاصل و همچنين اندامها تصوير برداري نموده و در صورت وجود ضايعه ، امكان تشخيص به موقع آن را فراهم ساخت .

MRI با استفاده از ميدان مغناطيسي و آهنربایی قوي و ارسال امواج راديويي به بدن و دریافت آن توسط گیرنده های رادیویی و پردازش آن توسط كامپيوترهاي پیشرفته ، تصاوير واضح و بسيار شفاف از نقاط مختلف بدن تهيه مینمايد. وضوح و شفافيت اين تصاوير به مراتب بالاتر از ساير روش هاي تصوير برداري است و به همين دليل MRI  به عنوان يك روش تصوير برداري منحصر به فرد در دنیای پزشکی شناخته میشود.

دستگاه MRI موجود در مرکز تصویربرداری حقیقت ، با نام تجاری آوانتو ، یکی از پیشرفته ترین و مدرنترین دستگاههای کمپانی زیمنس آلمان با قدرت میدان آهنربایی 1.5 تسلا بوده و ضمن دارا بودن کلیه نرم افزار و سخت افزارها جهت تصویرنکاری از مختلف بدن ، دارای برنامه های دیفیوژن و پرفیوژن جهت بررسی خونرسانی بافتها و انواع روشهای آنژیوگرافی با و بدون تزریق و تکنیک تصویرنگاری خاص ماموگرافی در بانوان میباشد . این دستگاه با داشتن تعداد کانالهای گیرنده 18*72 قادر به تهیه تصاویر با کیفیت عالی و با سرعت بالا از نقاط مختلف بدن میباشد و با مجهز بودن به کنسول تشخیصی مجزا ، امکان بازسازیهای سه بعدی ، ردیابی عروق و اعصاب ظریف و انواع بازسازیهای خطی و منحنی شکل و تهیه گرافهای عبور ماده حاجب از هیپوفیز و Breast بصورت دینامیک و ... را فراهم میسازد .

همچنین این مرکز با تهیه نرم افزار MR Spectroscopy و دعوت از متخصصین نورولوژی و رادیولوژی و مهندسی پزشکی از اقصی نقاط جهان جهت آموزش کارشناسان و همچنین اعزام متخصصین رادیولوژی و مهندسی پزشکی به آلمان و بلژیک و فرانسه جهت فراگیری اصول و کاربرد این تکنیک ، اکنون به عنوان یک مرکز ریفرال و مرجع در خصوص تصویرنگاری ام آر اسپکتروسکوپی در ایران شناخته شده و با استفاده انواع تکنیکهای CSI 2D/3D و SVS ، امکان طیف سنجی رنگی و اندازه گیری نسبتمیزان متابولیتهای اصلی مغز را برای تشخیص بهتر انواع بیماریها و ضایعات مغزی را برای متخصصین فراهم ساخته است

خدمات بخش ام. آر. آی (5/1تسلا) زیمنس آلمان در یک نگاه :

ام آر آی از تمامی اعضای بدن با قدرت تفکیک بالا

ام آر آی فوق تخصصی اطفال

ام آر سی پی ( بررسی مجرای صفراوی و کیسه صفرا و مجاری پانکراس )

ام آر آی اسپکتروسکوپی

ام آر آی دیفیوژن

ام آر پرفیوژن برای بررسی خون رسانی بافتها

ام آر آنژیوگرافی سراسر بدن ( عروق مغزی، کاروتید، عروق اندامها و عروق کلیوی )

ام آر آی دینامیک ( هیپوفیز و کبد )

ام آر یو ( بررسی مجاری ادراری )

ام آر ونوگرافی ( سیاهرگ ها )

ام آر آی مفاصل و ام آر آرتروگرافی

ام آر ماموگرافی

        فارسی
      English

:دستگاه ها

ام آر آی

سی تی اسکن

ماموگرافی

سونو گرافی

رادیو گرافی دیجیتال وOPG دندان

سنجش تراکم استخوان

تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تصویربرداری حقیقت می باشد.

طراح شرکت پژوهندگان پویش تهرانلللللللللل E-mail : info@pooyeshmedical.com