ماموگرافی

با پیشرفتهای اخیر در زمینه ی رادیولوژی دیژیتال بخصوص ماموگرافی دیژیتال تحول قابل توجهی در کشف و پیگیری سرطان پستان رخ داده است. در مرکز تصویربرداری حقیقیت بخش تصویربرداری پستان، مدرن ترین و دقیقترین دستگاه ماموگرافی از کمپانی هولوژیک به کار گرفته میشود. با ماموگرافی دیژیتال میزان دریافت اشعه کمتر از ماموگرافی عادی است. ماموگرافیها به سیستم ذخیره سازی اطلاعات (پکس) منتقل میشود و جهت بررسی رادیولوژیست و مقایسه های بعدی ذخیره میگردد. این ماموگرافیها توسط تیم مجرب متخصص در تصویربرداری پستان بررسی میگردد.
آمادگی لازم برای ماموگرافی:
-این بررسی بهتر است در هفته دوم دوره ی ماهیانه انجام شود. در این زمان بانوان محترم درد کمتری حس میکنند، بعلاوه در این زمان میزان حساسیت و آسیب پذیری سلولها کمتر است و احتمال حاملگی حد اقل ممکن است. -به همراه داشتن مدارک قبلی بخصوص تصاویر ماموگرافی قبلی ضروری است. -همان روز دوش بگیرید و از مصرف دئودورانت اجتناب بورزید. - این سونوگرافی نیاز به ناشتایی ندارد در صورتی که در همان روز ماموگرافی هم دارید 30 دقیقه قبل از وقت مقرر شده در محل حضور یابید.
سونوگرافی
دستگاه سونوگرافی مختص تصویربرداری پستان در مرکز ما مجهز به پروب با فرکانس بالا با امکان بررسی دقیق نواحی سطحی و عمقی است. ارزیابی وضعیت عروقی ضایعات با داپلر رنگی نیز مقدور است.سونوگرافی پستان: . نمونه برداری از ضایعات مشکوک تحت کنترل سونوگرافی با سوزن مخصوص فنردار و یا دستگاه وکیوم انجام میشود. بعلاوه لوکالیزاسیون ضایعات با وایر با هدایت سونوگرافی انجام میشود.
آمادگی بیوپسی:
- در اولین مراجعه کلیه مدارک توسط رادیولوژیست بررسی میگردد. در صورت لزوم سونوگرافی کنترل انجام میگردد. -داروهای ضد انعقادی با صلاحدید پزشک معالج از دو روز قبل قطع میگردد. -بیحسی موضعی در دو مرحله جلدی و عمقی انجام میشود. -بسته به شکل ضایعه و دستور پزشک معالج نمونه برداری با سوزن مخصوص یا با دستگاه وکیوم انجام میشود. -نمونه بافت در محلول فرمالین به بیمار تحویل داده میشود. بهتر است از قبل هماهنگی با پزشک معالج درمورد آزمایشگاه پاتولوژی مورد نظر صورت گیرد.
MR Mammography
روش مطمئنی در بررسی پستان است که با صلاحدید پزشک معالج در زمان مناسب قابل انجام است. با کمک دستگاه ام آر آی 5/1 تسلا پیشرفته موجود در مرکز که مجهز به کویل مختص پستان میباشد توسط تکنسین آموزش دیده انجام میشود. تصاویر حاصل در سیستم اختصاصی توسط رادیولوژیست بررسی میگردد. منحنی های مربوطه توسط رادیولوژیست تهیه میگردد. علاوه بر تصاویر روتین، از ضایعات و منحنی آنها تصاویر تکمیلی تهیه میگردد. نتیجه گیری، حاصل ارزیابی کلیه مدارک ارائه شده شامل ماموگرافیها و سونوگرافیها و .. میباشد. آمادگی ام آر آی پستان: -آزمایش حتما در هفته دوم دوره ی ماهیانه صورت میگیرد. به این ترتیب تغییرات هورمونی حداقل تاثیر را دارد. -شخص به صورت دمر روی تخت میخوابد. پیشانی بر روی تکیه گاه است و جریان هوا به راحتی برقرار است. از قبل رگ گرفته میشود. -سری تصاویرقبل و بعد از تزریق ماده حاجب تهیه میشود. -تنها نکته مهم در حین انجام کار بیحرکتی و آرامش کامل است. حتی از انجام تنفس بیش از حد عمیق یا انقباض مختصر عضلات باید خودداری شود. -در صورت تمایل میتوانید از گوشی استفاده کنید. -موارد ضروری با هماهنگی قبلی در روز انجام آزمایش بررسی میشوند و نتیجه تحویل داده میشود. ارائه خدمات به شما عزیزان مایه ی افتخار ماست.

        فارسی
      English

:دستگاه ها

ام آر آی

سی تی اسکن

ماموگرافی

سونو گرافی

رادیو گرافی دیجیتال وOPG دندان

سنجش تراکم استخوان

تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تصویربرداری حقیقت می باشد.

طراح شرکت پژوهندگان پویش تهرانلللللللللل E-mail : info@pooyeshmedical.com